A A A K K K
людям із порушенням зору

КНП "Валківський центр первинної
медико-санітарної допомоги"

Кашлюк — це захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією Bordetella pertussis.

Дата: 28.04.2025 14:22
Кількість переглядів: 19

На зображенні може бути: текст «Кашлюк Кашлюк це висококонтаозна .фекция дихальних шляхίв. Ним хворють дίти, яκί не пройшли повний курс щеплень, a також ПДЛтКИ та дорослί, чий iMyHiTET впав Смертельн випадки, пов'язан 3 кашлюком. р.дКи., ajIe наичастые трапляються в немовлят Симптоми: нежить, закладенисть носа лихоманка, кашель каш червонί 0पं сльозоточивисть неконтрольований кашель Зателефонуйте своему ликарю, якщо тривал напади кашлю спричинили: блювоту, почервоналсть або сине обличчя; у дихани 3 явилися ΤΗ1 паузи. Аби запоблгти кашлюку потрАбно пройти вакцинацию: щеплення -y Biyi 2, i18 мίСя»

Кашлюк — це захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією Bordetella pertussis. Інфекція легко поширюється серед людей переважно повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Діти, заражені кашлюком, часто мають напади кашлю протягом чотирьох-восьми тижнів. Це захворювання особливо небезпечне для немовлят та дітей до трьох років. Хворий на кашлюк може передавати інфекцію іншим впродовж 30 днів після зараження. У 70% люди, які безпосередньо контактували з хворим впродовж тривалого часу, самі підхоплюють це захворювання. Тому важливо ізолювати хворого на кашлюк в окрему палату чи кімнату. Заразитись кашлюком через речі або третіх осіб майже неможливо, бо збудник хвороби нестійкий у навколишньому середовищі.

Зазвичай ця хвороба має інкубаційний період від семи до десяти днів після інфікування. Загалом кашлюк схожий на звичайне ГРЗ, проте має довготривалий характер.

Перші симптоми кашлюку:

• загальна слабкість;

• підвищення температури тіла до 38,5ºС;

• жар;

• нежить;

• сухий кашель, який зазвичай переходить у судомний;

• почервоніння горла;

• тимчасове припинення дихальних рухів (у немовлят).

Ускладненнями від кашлюку може бути пневмонія, рідше — конвульсії та ураження головного мозку (енцефалопатія). Лікарі діагностують хворобу завдяки виявленню бактерій Bordetella pertussis в організмі людини. Обов’язково потрібно обстежити на кашлюк всіх осіб, які були в контакті з хворим. Напади кашлю виникають переважно вночі та можуть закінчуватись блюванням. Спазматичний напад має кілька поштовхів кашлю, що супроводжуються вдихом зі свистом, потім цикл знову поновлюється. Один напад включає до 15-20 серій кашлю і залежить від того, у якій формі тяжкості протікає хвороба, — каже лікарка.

Під час нападу кашлю в дитини можуть: здуватись вени на шиї; червоніти та навіть синіти обличчя; тимчасово зупинятися дихання; з’являтись судоми м’язів; проступати крововиливи на очних кон’юнктивах.

Профілактика кашлюку:

Щоб захистити свого малюка від кашлюку потрібно вакцинуватись у віці двох, чотирьох, шести та 18 місяців.Переважно дітей щеплюють адсорбованою кашлюково-дифтерійно-правцевою вакциною (АКДП або АаКДП). Так виробляється стійкий імунітет не лише проти кашлюку, а й проти дифтерії та правця.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень