Під час Тижня імунізації щодня будемо розповідати про хвороби, яким можна запобігти, зробивши щеплення. Сьогодні про дифтерію!
Під час Тижня імунізації щодня будемо розповідати про хвороби, яким можна запобігти, зробивши щеплення. Сьогодні про дифтерію!
Збудником є дифтерійна паличка, яка виробляє токсин стійкий до дії різних чинників, у зовнішньому середовищі може зберігатися до 15 діб. Токсин, який виділяє паличка, швидко гине під час нагрівання (+60 °С ), а також внаслідок дії прямих сонячних променів. Інкубаційний період захворювання (від моменту проникнення збудника до початку симптомів) – від 3 до 10 днів.
Джерело інфекції – хвора людина чи носій збудника дифтерії. Інфекція передається найчастіше повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту (посуд, іграшки).
Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом. Характеризується місцевим запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації (нездужання). Уражається серцево-судинна система, нервова та нирки. Симптоми:
біль у горлі;
підвищена температура, лихоманка;
набряк слизової оболонки ротоглотки;
наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу;
набряк шиї;
збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів.
Від ускладнень дифтерії, нажаль, можна померти.
Єдина дієва профілактика - ВАКЦИНАЦІЯ!
Згідно Календаря щеплень вакцинують дітей у віці 2-4-6-18 місяців-6 років- 16.. В подальшому кожні 10 років 26 - 36 - 46 - 56 - 66..........106 і т.д.
Вакцини комбіновані. Для дітей разом з профілактикою кашлюка, поліомієліту, правця. Для дорослих або проти дифтерії і правця або проти кашлюку, дифтерії та правця.
А Ви коли одержали вакцинацію проти дифтерії?