Обережно! Кліщі!
Кліщі можуть траплятися в природі протягом усього року, проте найбільшу активність вони проявляють навесні та восени. У ці періоди варто бути особливо уважними, перебуваючи в місцях їхнього проживання — лісах, парках, на луках і навіть на подвір’ях. Найбільшу загрозу становлять іксодові кліщі, які можуть переносити небезпечні інфекції, зокрема бореліоз (хворобу Лайма) та кліщовий енцефаліт.
У 2024 році в Україні зареєстровано 5431 випадок хвороби Лайма. Найбільше випадків — у Київській (570 випадків) і Полтавській (488 випадків) областях та в Києві (488 випадків).
Також торік зафіксовано два випадки кліщового енцефаліту.
Чим небезпечні ці хвороби?
Хвороба Лайма може починатися з почервоніння на місці укусу кліща, схоже на мішень (червоні кола), головного болю, млявості, болю в тілі. Якщо її не лікувати на ранній стадії — це може призвести до ураження шкіри, суглобів, серця, нервової системи й навіть до інвалідності.
Кліщовий енцефаліт вражає центральну нервову систему, викликає гарячку, сильний головний біль, нудоту, проблеми зі сном, а в тяжких випадках — може призвести до інвалідності чи смерті.
Більш детально — читайте на картинках у каруселі!
Як вберегтися, що робити при укусі, коли звертатися до лікаря — вся найважливіша інформація для вашої безпеки.