A A A K K K
людям із порушенням зору

КНП "Валківський центр первинної
медико-санітарної допомоги"

Мишоподібні гризуни: небезпека та загрози

Дата: 22.04.2025 13:24
Кількість переглядів: 20

Фото без опису

Гризуни – найчисленніший ряд ссавців, який налічує близько 2600 видів. Але для людини мають значення лише декілька їх видів – це так звані мишоподібні гризуни, які живуть поруч з людиною (сірі та чорні щури, хатні та  польові миші тощо).

Ці гризуни не лише завдають  великої шкоди сільськогосподарським угіддям, руйнують будівлі,  псують продукти. Вони мають важливе епідемічне значення, оскільки беруть участь у розповсюдженні понад 40 інфекційних захворювань людини: туляремії,  лептоспірозу, лістеріозу тощо.

У багатьох випадках ці інфекційні захворювання мають тяжкий перебіг, певні труднощі в діагностиці та супроводжуються високою летальністю.

Ось чому заходам, які мають на меті знищення гризунів та зменшення їх популяції (далі – дератизація), надається особливе значення.

Згідно із законодавством України органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни повинні забезпечувати проведення дератизації щонайменше двічі на рік – навесні та восени.

Навесні гризуни, як і всі живі організми, інтенсивно розмножуються. Саме  тому дуже важливо провести дератизаційні заходи своєчасно.

Винищувальні заходи можливо проводити самотужки, застосовуючи всі можливі методи: фізичні (мишоловки, капкани, липкі пастки) та хімічні засоби (отрутопринади).

Слід пам’ятати, що хімічні препарати для боротьби з гризунами необхідно купувати в торгових місцях продажу пестицидів. Перед проведенням робіт необхідно ознайомитись з інформацією щодо використання засобу, яка вказана на пакованні.

Дотримання всіх рекомендацій та застережень від виробника забезпечить ефективність заходів та захистить від небажаних наслідків для здоров’я людини.

Але для того, щоб дератизаційні заходи були максимально ефективними, краще проводити їх силами спеціалізованих організацій.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень