💚 Як обрати психотерапевта та впевнитися в його кваліфікованості
Як обрати психотерапевта та впевнитися в його кваліфікованості
В Україні зростає попит на психотерапію. Однак через недосконале законодавство та реформу професійних та освітніх стандартів, існує ризик зіштовхнутися з недостатньо кваліфікованими фахівцями або людьми, які називають себе психологами чи психотерапевтами та мають практику, проте не мають відповідної освіти.
Ось кілька аспектів, на які варто звернути увагу під час пошуку фахівця.
Просіть документи про освіту
У психолога має бути вища профільна освіта на рівні бакалавра або магістра. Уточніть, в якому терапевтичному методі він працює, і попросіть сертифікати, які підтверджують успішне навчання у цьому методі. Якщо ні диплома, ні сертифікатів він показати не може – будьте пильні.
Запитайте про супервізії
У кожного психолога/психотерапевта мають бути супервізії – це психолог для психолога. Супервізії допомагають спеціалісту зростати й більш якісно надавати послуги. Якщо фахівець не проходить супервізії, це також тривожний дзвіночок для вас.
Спитайте про членство в асоціаціях
Асоціація – це професійні об'єднання. Зазвичай вони створюються відповідно до певного психотерапевтичного методу (наприклад, Асоціація когнітивно-поведінкової терапії, Асоціація гештальт-
терапії абощо).
У чому цінність участі в асоціації? Якщо стороннім людям складно оцінити професіоналізм психолога/психотерапевта, то колеги по цеху можуть зробити це дуже швидко. І якщо члени асоціації мають підозри щодо професіоналізму людини, то не будуть її приймати до своєї спільноти. Також асоціація може позбавити людину членства через неетичну поведінку.
Дізнайтеся про метод психотерапії
Розпитайте, у якому методі працює спеціаліст, чи є він доказовим. При виборі методу орієнтуйтеся на той, який рекомендований для роботи з вашим запитом. Водночас варто розуміти, що не існує ідеального методу.