A A A K K K
людям із порушенням зору

КНП "Валківський центр первинної
медико-санітарної допомоги"

🩺 Кашель може сигналізувати як про звичайні ГРВІ, так і про кашлюк, що є смертельно небезпечною хворобою, тому важливо звертати увагу на стан малюка і вміти розпізнати недуги.

Дата: 01.04.2025 14:25
Кількість переглядів: 3

На зображенні може бути: 1 особа та текст «Як в.дрзнити кашель при ГРΒΙ в.д кашлюку " У pazi кашлюку nepui два тижнί кашель ε слабким чи його взαΓαπί немае»

Кашель може сигналізувати як про звичайні ГРВІ, так і про кашлюк, що є смертельно небезпечною хворобою, тому важливо звертати увагу на стан малюка і вміти розпізнати недуги.

🟢 Кашель внаслідок ГРВІ здебільшого є “продуктивним”, тобто “вологим”, при якому виходить слиз, а після нападу кашлю відчувається певне полегшення. Кашель при ГРВІ, надто бронхіті, дійсно може тривати тижнями і місяцями після видужання (у цей час дитина уже може ходити до школи чи садочку). Та з часом напади кашлю легшають, їх тривалість стають коротшими, аж поки не припиняться.

🔴 У разі кашлюку все навпаки – перші два тижні кашель є слабким чи його взагалі немає – виглядає, як легка застуда. Згодом починається сухий кашель з затяжними нападами, які з плином часу стають важчими, аж поки не сягнуть максимуму. Наприкінці нападу кашлю стан погіршується через неможливість вдихнути – через кашель обличчя і губи можуть збліднути чи навіть посиніти. При вдиху після нападу можна почути свист, але в немовлят цей симптом майже не трапляється, що також ускладнює діагностику. Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, і за тижні, а часом й місяці хвороби, це дуже виснажує. У немовлят кашлю може й не бути – але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що можна збагнути за посинінням обличчя.

😷 Найчастішими ускладнення кашлюку є пневмонія, енцефалопатія (пошкодження мозку), отит (запалення середнього вуха). А у немовлят хвороба з високою ймовірністю закінчиться смертю дитини.

💉 Саме тому вагітним жінкам та членам їхніх родин потрібно зробити ревакцинацію від кашлюку. Для цього застосовують комбіновану вакцину, яка захищає ще й від дифтерії і правця.

Коли дитині виповниться 2 місяці, то вона має отримати першу дозу вакцини від кашлюку, дифтерії та правця. Для повного захисту потрібно буде ввести ще три дози: у 4, 6 і 18 місяців.

Вакцина є. Подбайте про своє здоров'я і здоров'я дітей.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень