A A A K K K
людям із порушенням зору

КНП "Валківський центр первинної
медико-санітарної допомоги"

Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Дата: 25.03.2025 13:24
Кількість переглядів: 10

На зображенні може бути: 1 особа та текст «MAMY Всесв.ний день боротьби 3 туберкульозом До всесв.тнього дня боротьби 3 туберкульозом ХАРКЕВСЬКий ОБЛАСНИЙ ЦКПх»

Змагання людства з туберкульозом триває з перемінним успіхом багато століть. Всесвітньою організацією охорони здоров'я визначено досить амбітні цілі - зменшити до 2030 року смертність від туберкульозу на 95%, захворюваності на 90%. Це відповідає третій меті сталого розвитку, затверджених на Генеральній асамблеї ООН як цілі розвитку тисячоліття, – «Забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю у будь якому віці».

✔️ Гасло Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульозом у 2025 році - «Так! Ми можемо подолати туберкульоз: взяти зобов’язання, інвестувати, реалізувати!».

👩‍⚕️ В Україні поступове зниження показників захворюваності триває вже друге десятиліття, ліквідовано епідемію туберкульозу. В 2024 році незважаючи на війну вдалося досягти зменшення захворюваності на туберкульоз на 9,4%. Забезпечено безперервне лікування, в тому числі і в зонах наближених до бойових, організовано виявлення захворювання серед внутрішньо переміщених осіб та інших груп ризику. Проте рівень захворюваності ще перевищує показники в сусідніх країнах Європи. Наша країна входить у десятку країн світу, на які припадає найбільший тягар лікарсько стійкого туберкульозу.

🫁 У Харківській області у минулому році зареєстровано 673 нових випадки, близько 70% захворілих виділяли збудника у навколишнє середовище, майже у третини з них збудник мав резистентність до протитуберкульозних препаратів. У поточному році вже виявлено 135 хворих, з них 93 (68,9%) страждали на бацилярні, небезпечні для навколишніх форми туберкульозу.

⬆️ Очікується подальше зростання захворюваності, обумовлено негативними наслідками російської агресії: відсутністю доступу до медичної допомоги на окупованих територіях, руйнуванням медичних закладів, погіршенням матеріального становища людей, тривалим перебуванням в підвалах та бомбосховищах, постійними емоційними стресами. Медичні працівники разом з громадськими організаціями, посадовцями вживають всі доступні заходи щоб зменшити тягар туберкульозу в суспільстві.

🌏 В умовах війни в Україні за узгодженням з ВООЗ розпочато лікування по скороченій схемі новими препаратами.

Всі заходи щодо виявлення та лікування туберкульозу в Україні безоплатні. Туберкульоз виліковний !!!

❗ Кожен з нас відповідає за своє здоров’я та здоров’я близьких. Не треба ігнорувати симптоми туберкульозу (кашель понад 3 тижні, постійна слабкість, пітливість), необхідно негайно звернутися до лікаря та пройти обстеження. Якщо ви мали хоча б і нетривалий контакт з хворим на туберкульоз, щоб виявити захворювання у латентній формі необхідно кожні півроку проходити скринінгове анкетування та за необхідністю - обстеження у лікаря.

✅ Тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати туберкульоз !


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень