22 березня - Всесвітній день води.
Всесвітній день води (World Water Day) — міжнародний день, запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році. У 2000 році ООН прийняла Декларацію тисячоліття, розроблена спеціальна Програма дій на ХХІ століття, метою якої є забезпечення кожного мешканця нашої планети чистою питною водою. «Вода для майбутнього: управління, збереження, інновації» - таке гасло Міжнародного дня води у цьому році.
Метою проведення заходів, присвячених цій даті, є привернення уваги до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.
Неможливо переоцінити значущість води для Земної цивілізації, зокрема для людини:
Перші живі організми на Землі виникли у воді.
Всі біохімічні реакції, що пов’язані з процесами травлення і засвоєння поживних речовин, протікають у водному середовищі.
Вода є основою кислотно-лужної рівноваги в організмі.
Дорослий людський організм на 60–70% складається з води, а дитячий – на 80%.
Неможливо уявити задоволення санітарно-гігієнічних потреб без води.
Обводнення, влаштування озер, ставків, водосховищ, фонтанів покращують мікроклімат місцевості.
Щодоби з організму людини в стані спокою виводиться біля 3 л води. При важкій роботі, роботі в гарячих цехах, в полі, патологічних станах, тощо виведення води може збільшуватися до 8-10 л.
Втрати води відновлюються за рахунок споживання як чистої питної води, так і напоїв, їжі. З питною водою поступає багато солей, в тому числі макро- і мікроелементи, такі як кальцій, магній, натрій, калій, йод, фтор та ін. Склянка води, яку випили натщесерце, зменшує відчуття голоду й наповнює шлунок. Уживання води перед прийманням їжі сприяє зменшенню апетиту вдвічі. Правильний режим пиття є одним з основних факторів профілактики багатьох неінфекційних захворювань.
Не менш значущим є раціональне використання води та збереження водних ресурсів (як обсягу запасів води, так і запобігання їх забрудненню), адже тривалість оновлення маси води у різних об'єктах надзвичайно різноманітна, вона змінюється від кількох годин (у живих організмах) до кількох тисячоліть.
Тож дбаймо і про власне здоров’я, і про життя та здоров’я прийдешніх поколінь, піклуймося про майбутнє!