“Загартовані найвищим гартом” до місяця обізнаності боротьби з туберкульозом, який проходить у березні.
За час протистояння російській агресії українці стали справжнім символом незламності для всього світу. Попри страх та невизначеність нам вдалось згуртуватись у міцний кулак, щоби дати відсіч ворогу. І навіть через
роки виснажливої та страшної повномасштабної війни ми – тримаємо стрій.
Найдорожчий ресурс цієї війни – народ, а саме – конкретні люди, колективи, які відданістю своїй справі та професії прокладають шлях до нашої перемоги. Саме про таких людей зі сфери протидії туберкульозу ми розкажемо у циклі спецматеріалів “Загартовані найвищим гартом” до місяця обізнаності боротьби з туберкульозом, який проходить у березні.
Слідкуйте за оновленнями на сайті http://bit.ly/3LESHwb та у соцмережах Центру громадського здоров’я.
“Не буде перебільшенням сказати, що світ за своє існування не знав стільки героїв, скільки їх з'явилося в нашій країні за ці роки. Медичні працівники протитуберкульозної служби зробили і свій внесок: хтось – приєднався до лав оборони, інші ж – рятували людей з ТБ під обстрілами та, ризикуючи життям, передавали ліки, опікувались потоком переселенців та буквально жили на роботі, щоби продовжувати ефективно протидіяти туберкульозу. Такі люди надихають, а їх історії мають бути розказані”, - каже Яна Терлеєва, завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу ЦГЗ.
За час повномасштабної війни з росією пошкодження закладів охорони здоров’я, що надають допомогу людям з туберкульозом зафіксовано у 10 областях України: Херсонська, Харківська, Чернігівська, Сумська, Луганська, Київська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Миколаївська.
За координації Центру регіональна протитуберкульозна служба з першого дня війни вжила невідкладних заходів для адаптації під нові реалії, щоб кожен мав змогу для продовження лікування туберкульозу. Регіональні протитуберкульозні служби продемонстрували високий рівень професіоналізму, згуртованості, сміливості та відданості своїй справі, коли пріоритети та потреби пацієнтів були в центрі уваги.