💉 Вакцинація рятує життя!
Вакцинація рятує життя!
Дорослим обов’язково треба вакцинуватись проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві.
Тримайте нагадування від яких захворювань необхідно щепитись дорослим?
Проти грипу
При зараженні вірусом грипу ускладнення розвиваються досить швидко, а перебіг хвороби може бути вкрай важким.
Краще щепитися від грипу до листопада, але якщо Ви спізнилися, це не привід відмовлятись від щеплення — можна зробити це навіть в березні.
Вакцинація проти грипу особливо важлива для людей з хронічними захворюваннями, вагітних жінок та літніх людей.
Проти COVID-19
Гостра респіраторна хвороба COVID-19 передається повітряно-крапельним шляхом. Попри те, що і більшості випадків це захворювання перебігає як звичайна “застуда”, воно може призводити до тяжких ускладнень та інвалідизації. Найбільш небезпечною ця хвороба є для груп медичного ризику, літніх людей, вагітних.
Проти гепатиту В
На жаль, кожен може інфікуватися гепатитом В. Шляхи передачі: через кров (переливанння крові, стоматолог, манікюр, татуювання, бриття в салоні), через слину, статевим шляхом.
У випадку, якщо гепатит В було діагностовано на пізній стадії чи якщо це захворювання не вилікували вчасно, результат є очікуваним: цироз чи печінково-клітковий рак.
Проти дифтерії та правця обов’язково, кожні 10 років.
Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Дифтерійний токсин, що виділяється при розмноженні збудника, може призводити до розвитку важких ускладнень, в тому числі на серце, які й зумовлюють небезпеку дифтерії (можливі її наслідки: кома, параліч і навіть смерть).
Правець
Зараження відбувається через відкриті рани (проколи, занози, порізи, потертості, відкриті переломи, опіки, обмороження, укуси тварин).
Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.
Якщо в дитинстві не вакцинувалися, або невідомо, вакциновані чи ні, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.
Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань