Споживання здорової їжі підлітками.
Майже всі батьки на певному етапі виховання своїх дітей мають вирішувати складні проблеми із відмовою від споживання здорової їжі, небажанням пробувати нові продукти і страви. Одночасно, звісно постає важка конкуренція із смаколиками, які широко рекламуються та їдять всі діти навколо.
Вибір страв і напоїв, який робить дитина (чи ви робите його разом), впливає на її організм. Погані харчові звички в дитинстві можуть залишатися та поглиблюватися у дорослому віці, спричиняючи проблеми зі здоров’ям і складні стосунки з їжею. Навчаючи дітей, коли вони маленькі, їсти те, що корисно, ви даєте їм надзвичайно важливу навичку на все життя.
Ось кілька порад, які допоможуть вам виховати у своїх дітей харчові звички, що сприяютимуть позитивному ставленню до їжі та підготують їх до здорового майбутнього.
ВСТАНОВІТЬ ЧАС ДЛЯ СІМЕЙНОГО ПРИЙОМУ ЇЖІ
Дітям подобається розпорядок дня, тому намагайтеся їсти всією родиною приблизно в один і той самий час щодня.
СНІДАЙТЕ
Усі прийоми їжі важливі. Але здоровий сніданок дає дитині енергію на цілий день, допомагає правильно рости й розвиватися.
НЕ ПІДТРИМУЙТЕ ВИБАГЛИВІСТЬ
Інколи діти занадто вередують та перебирають стравами. Проявіть терпіння.
ЗАЛУЧАЙТЕ ДО ПЛАНУВАННЯ ТА ПРИГОТУВАННЯ СТРАВ
Діти люблять мати право голосу в тому, що вони роблять. Якщо давати їм вибір, вони почуватимуться незалежними та зацікавленими. Залучити дітей до приготування страв можна таким чином:
Візьміть їх у продуктовий магазин. Запропонуйте прості варіанти на вибір, наприклад «Ви хочете купити червоні чи зелені яблука?»
Попросіть вибрати їжу. Час від часу дозволяйте дітям вирішувати, які овочі подати на вечерю. Почуття гордості, яке вони отримують, допомагаючи приготувати овоч, збільшує їхню готовність з’їсти його.
Давайте їм невеликі завдання. Діти можуть брати участь у кухонних обов’язках відповідно до віку, — змішувати інгредієнти, мити фрукти та овочі чи чистити картоплю.
ЧИТАЙТЕ ЕТИКЕТКИ
Сімейні поїздки за продуктами можна перетворити на освітні уроки, замасковані під пригоди. Так, у магазині показувати різні типи продуктів та вчити читати їх етикетки.
ЗРОБІТЬ ВОДУ ПРІОРИТЕТОМ
ОБМЕЖУЙТЕ ПЕРЕКУСИ
Щоб прищепити здорові звички щодо перекусів, спробуйте навчити своїх дітей не їсти через нудьгу, бо більше нічого роботи.
ЗАОХОЧУЙТЕ УСВІДОМЛЕНЕ ХАРЧУВАННЯ
СКАСУЙТЕ «ЧИСТУ ТАРІЛКУ»
Для людини будь-якого віку важливо навчитися розпізнавати внутрішні сигнали голоду та насичення. Діти молодшого віку, як і малюки, добре вміють саморегулюватися.
НЕ ЗАБОРОНЯЙТЕ ПРОДУКТИ
Забороняючи певну їжу, ви ризикуєте викликати у дитини більше інтересу до неї. Тоді вона, швидше за все, буде зловживати нею, коли матиме нагоду. Натомість дотримуйтесь збалансованого підходу, заохочуючи здорові ласощі та менші порції.
РОБІТЬ ЗДОРОВІ ЗАМІНИ
Здорове харчування з дітьми не означає, що ви ніколи не можете їсти поза домом — навіть у ресторанах швидкого харчування. Але шукайте можливості збалансувати свій вибір нездорової їжі. Обирайте прості, здорові аналоги. Наприклад, замініть картоплю фрі на шматочки яблука, газовану воду на молоко, білий хліб на цільнозерновий тощо.
Не забувайте про фізичну активність.
Будьте хорошим прикладом.