Міністерство охорони здоров'я України пропонує внести до Національного календаря щеплень вакцинацію проти ВПЛ.
Міністерство охорони здоров'я України пропонує внести до Національного календаря щеплень вакцинацію проти #ВПЛ.
Чому це важливо? Давайте розбиратися.
Вірус папіломи людини (ВПЛ, HPV) – це група вірусів, що переважно передається статевим шляхом. Впродовж життя ВПЛ інфікується щонайменше троє з чотирьох людей. У 9 з 10 інфікованих імунна система сама пригнічує ВПЛ протягом 2 років після інфікування, не призводячи до захворювання. Проте в деяких пацієнтів інфікування ВПЛ сприяє розвитку злоякісних новоутворень різної локалізації (наприклад, раку шийки матки, раку статевого члена, раку аноректальної ділянки, раку ротоглотки).
Згідно з даними Національного канцер-реєстру, в Україні реєструється близько трьох тисяч злоякісних новоутворень шийки матки щорічно. Зокрема, у 2023 році загальна кількість вперше зареєстрованих випадків захворювання на рак шийки матки становила 2962 випадки. Від загальної кількості хворих на РШМ померло 1075 жінок.
Відповідно до оцінок провідних світових експертів з охорони здоров'я, таке ВПЛ-асоційоване захворювання як рак шийки матки можна повністю ліквідувати Одна з умов цього - охоплення щепленням проти ВПЛ до початку статевого життя принаймні 90% дівчаток.
Вакцини проти ВПЛ використовуються в світі вже багато років, їхня безпека та ефективність є встановленим фактом. В більшості країн світу щеплення проти ВПЛ вже є частиною національного календаря. Країни, що успішно впровадили програми вакцинації проти ВПЛ, демонструють суттєве зниження захворюваності на рак шийки матки і, відповідно, зменшення смертності.
З 2026 року в Україні планується охопити вакцинацією проти ВПЛ дівчаток 12-13 років. Це важливий для нашої держави крок у боротьбі з раком та з впровадження найкращих світових практик профілактики смертельно небезпечних захворювань.
Вакцинація рятує життя!
Детальніше про ВПЛ та захист від нього читайте за посиланням
https://vaccine.org.ua/infect.../virus-papilomy-lyudyny-vpl/