ПРОКАРСТИНАЦІЯ
Час від часу ми маємо справи, які виконувати не хочеться — наприклад, зайнятися прибиранням або відвідати лікаря для планового огляду. Люди схильні відкладати потрібні, але не дуже приємні дії на «потім» і таке зволікання стає звичкою. Ця проблема зовсім не нова — їй приділяли увагу ще античні філософи, а в сучасному світі вона отримала назву прокрастинації. Психологи вважають, що відкладання важливих справ до останньої хвилини є джерелом численних проблем — від низьких оцінок в школі до труднощів з кар’єрою та здоров’ям. Тому подоланню цієї звички присвячена спеціальна подія — День боротьби з прокрастинацією (Fight Procrastination Day, DO IT! Day)
ДЕКІЛЬКА ПОРАД:
Робіть значущі речі на початку дня
- Якщо важливі та термінові процеси,призначені на поточний день не зробити вранці, то до обіду накопичиться багато процесів, і з’явиться почуття тривоги через постійне відкладання на потім.
Сортуйте заняття за важливістю
Основна причина, яка викликає фрустрацію – це витрата часу на дрібниці.
Оцініть все, що треба виконати, за критеріями «важливо» і «терміново». Якщо справи не важливі, можна їх не робити взагалі або перенести на інший день.
Креатив – надійний помічник
Старайтесь буденні справи виконувати різними шляхами. Розвивайте креативність!
Оптимальний відпочинок
Праця без перерв і вихідних призводить до втрати людських ресурсів. Використання невеликих пауз між робочими відрізками по 90 хвилин відновлює організм. Це дозволяє підтримувати високий рівень продуктивності природним способом.
Допомогу можна знайти також на сайті Всеукраїнської програми ментального здоровʼя
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://howareu.com/&ved=2ahUKEwjx-LX0jtmKAxWxgP0HHV2OCVcQFnoECAoQAQ&usg=AOvVaw0tvGoh6jU9MYDuQt4tisBg “Ти як?”, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.