Зареєстровано випадок дирофіляріозу
У селищі Донець Ізюмського району зареєстровано випадок дирофіляріозу у жінки 1978 р.н. Хвора звернулася за медичною допомогою зі скаргами на відчуття стороннього тіла та почервоніння правого ока й переміщення припухлості на правій повіці ока. В цей же день було проведено оперативне втручання в КНП БМР ХО «Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» й видалено гельмінта, якого ідентифіковано в паразитологічній лабораторії нашої установи, як Dirofilaria repens (3,5 см).
✅ В осередку, за місцем проживання хворої, проведено епідеміологічне обстеження та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.
❓ Що таке дирофіляріоз? Це паразитарне захворювання з трансмісивним шляхом передачі, яке викликається нематодами роду Dirofilaria (це тонкі ниткоподібні круглі гельмінти білого кольору). Джерелом інфекції є уражені дирофіляріями собаки, кішки та інші хижаки. Людина заражається тільки при укусі комарів. В організм людини потрапляють личинки паразита, які повільно ростуть, досягаючи значних розмірів (до 30 см). У зв’язку з цим, клінічні прояви хвороби можуть проявлятися у будь – який період року. Клінічні симптоми дирофіляріозу різноманітні, але основними є наявність почервоніння, припухлостей, свербіння, в різних ділянках тіла, відчуття наявності стороннього тіла та “повзання” під шкірою.
☝️ Пам`ятайте! Щоб попередити зараження дирофіляріозом необхідно:
🐶 стежити за станом здоров’я домашніх тварин та проводити їм профілактичне лікування;
🦟 обмежувати прогулянки тварин у вечірній час у місцях з великою чисельністю комарів;
🪟 проводити засітчування вікон та дверей від зальоту комарів;
✔️ знищувати комарів у місцях виплоду та помешканнях;
☑️ використовувати репеленти для індивідуального захисту від нападу комарів.