Бруцельоз – небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей.
Бруцельоз – небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей.
Переважно страждає опорно-руховий апарат, нервова та статева системи організму.
Бруцельоз особливо небезпечний для вагітних – часто призводить до викиднів, мертвонароджень, передчасних пологів. Хвороба характеризується частим розвитком хронічних рецидивних форм (до 80%), в більшості випадків - інвалідизації працездатного населення у віці від 20 до 50 років.
Найчастіше інфікування людини відбувається контактним шляхом від тварин-носіїв збудника (великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, кролів, оленів) чи внаслідок вживання в їжу сирого молока або недостатньо термічно обробленого м’яса. Для розвитку хвороби достатньо потрапляння в організм 10 бактерій.
Хвора людина для оточуючих не несе загрози інфікування.
Щорічно у світі на бруцельоз хворіє біля 500 тисяч людей, з яких 2–4% помирає. Для України це захворювання не є актуальним – реєструються лише поодинокі завізні випадки бруцельозу. Хворі інфікувалися поза межами України в країнах Кавказького регіону та Середземномор’я при вживанні продуктів переробки молока домашнього виготовлення та місцевих страв з м’яса.
Якщо у вас впродовж 2-х місяців після повернення з-за кордону підвищилась температура до 39-40°С, виник озноб, рясне потовиділення, з’явились слабкість, болі у м’язах, обмеження рухливості суглобів, безсоння, емоційна нестійкість, головний біль, стрімка втрата ваги, необхідно звернутися за медичною допомогою.
Аби вберегти себе від інфікування бруцельозом:
споживайте м’ясо тільки після термічної обробки;
вживайте лише пастеризоване або кип’ячене молоко;
не купуйте молочні та м’ясні продукти на стихійних ринках;
у разі перебування за кордоном, не куштуйте місцеві м’ясні страви з ознаками недостатньої термічної обробки, сири непромислового виготовлення.
Будьте здорові!