Антибіотики при ГРВІ - потрібні чи ні?
Настання холодів нерозривно пов’язане з активізацією циркуляції вірусів, які спричиняють захворювання на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). Іноді люди самостійно вирішують приймати антибіотики для профілактики та лікування грипу та ГРВІ. Та цього категорично не можна робити!
Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, як і багато інших вірусних інфекцій, не лікуються антибактеріальними препаратами. Прийом антибіотиків в таких випадках не допомагає, а навпаки може нашкодити ослабленому організму.
Чому ГРВІ та грип не можна лікувати антибіотиками?
Антибіотики не діють на збудників грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, вони руйнують лише бактерії або блокують їхню здатність розмножуватися. Вживання цих ліків при грипі та ГРВІ не полегшить ваш стан і жодним чином не наблизить вас до одужання. Вони можуть навіть зашкодити, бо мають низку побічних дій та вбивають корисні бактерії в кишківнику, які допомагають травленню та нашій імунній системі ефективно боротися з інфекціями.
Пам’ятайте кілька важливих правил щодо антибіотиків:
антибіотики застосовують виключно для лікування бактеріальних інфекцій;
не можна приймати антибіотики з профілактичною метою або при виникненні перших симптомів захворювання;
антибіотики у всіх випадках призначає лише лікар, враховуючи симптоми, тяжкість захворювання та результати досліджень бактерій, зокрема їх чутливість до антибіотиків;
не можна переривати чи раніше закінчувати курс лікування антибіотиками, який призначив лікар.
При виникненні будь яких симптомів захворювання звертайтесь до лікаря. Не займайтесь самолікуванням!