Коли антибіотики не діють
Антибактеріальні препарати (антибіотики) – важливий інструмент в боротьбі з бактеріями. Щоб продовжити запальний процес в організмі, потрібні мільйони мікроорганізмів. Антибіотики, навпаки, блокують можливість бактерії розмножуватись. Коли їхнє розмноження припиняється, в імунної системи з’являється шанс побороти «загарбника». Проте неправильне використання цих ліків може призвести до протилежного ефекту.
👵 Більшість людей помилково вважають, що гострі вірусні інфекційні захворювання або застуду потрібно лікувати антибіотиками, але вони діють лише на бактерії, не на віруси.
🦠 Щоразу, коли ви п’єте антибіотик «про всяк випадок» або самостійно вирішуєте припинити курс достроково — десь радіє бактерія. Бо в неї збільшуються шанси стати супербактерією. І це не просто фігура мови, так називають бактерії, які сформували стійкість до більшості антибіотиків (антибіотикорезистентність).
☝️ Антибіотикорезистентність — процес набуття бактеріями стійкості до ліків, який прискорюється внаслідок неправильного вживання антибіотиків без призначення та контролю лікаря. Якщо людина приймає антибіотики без показів, поступово ця бактерія мутуватиме та адаптуватиметься до антибактеріального препарату. Чим довше і частіше люди нехтуватимуть правилами правильного прийому антибіотиків, тим вищі шанси, що нам просто не буде чим лікувати бактеріальні інфекції.
✅ Правила відповідального вживання антибіотиків:
- Не використовуйте антибіотики при вірусних інфекціях.
- Не займайтесь самолікуванням!
- Не переривайте призначений лікарем курс антибіотиків самостійно.
- Негайно звертайтесь до лікаря, якщо антибіотики, які він прописав, не полегшують симптоми захворювання.