A A A K K K
людям із порушенням зору

КНП "Валківський центр первинної
медико-санітарної допомоги"

✍ Гендерна нерівність є головною рушійною силою епідемії СНІДу.

Дата: 03.12.2024 12:16
Кількість переглядів: 12

На зображенні може бути: 1 особа та текст

Гендерна нерівність є головною рушійною силою епідемії СНІДу. Через фізіологічні особливості на біологічну будову тіла жінки є більш вразливими до ВІЛ, в той час як нерівна динаміка влади між чоловіками та жінками та шкідливі гендерні норми підвищують уразливість жінок та дівчат до ВІЛ через позбавлення їх права голосу та можливості приймати рішення щодо власного тіла та статевого життя, зменшують їхню здатність отримати доступ до послуг, які відповідають їхнім потребам, підвищують їхній ризик зазнати насильства чи інших видів шкоди.

Ризик інфікуватися ВІЛ вдвічі вище у жінок, які пережили насильство. Встановлено тісний зв'язок між схильністю до фізичного та емоційного насильства з боку сексуального партнера і наявністю ВІЛ-інфекції у жінок.

Нерівноправні стосунки між партнерами не дозволяють жінкам почуватися безпечно зі своїм партнером. У багатьох випадках, попри бажання жінок, чоловіки не використовують презервативи під час статевого акту.

Часто жінки дізнаються про свій ВІЛ-позитивний статус під час обстеження на вагітність.

Жінки, які живуть із ВІЛ, особливо вразливі до зневажливого і дискримінаційного ставлення в період вагітності, під час і після пологів – наприклад: жінки, які живуть з ВІЛ, у 7-8 разів частіше помирають під час пологів та післяпологового періоду, аніж ВІЛ-негативні жінки.

Зміна шкідливих гендерних і маскулінних норм серед чоловіків і хлопців допоможе знизити ризики зараження ВІЛ, але також зменшить ризики та вразливість до ВІЛ серед жінок і дівчат-підлітків, у тому числі за рахунок поваги до їхнього сексуального та репродуктивного здоров’я та прав і дотримання нульової терпимості до будь-якого насильства проти них.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень