Чому іноді психотерапія не допомагає?
Друзі розповідають, як їхнє життя змінила психотерапія, а вам чомусь не відгукується? Та й взагалі здається, що з терапевтом ви марнуєте час і ресурси?
Є кілька поширених причин, чому психотерапія може бути неефективною, і перед тим, як відмовлятись від неї, варто впевнитися, чи не спіткали вони вас:
ви не готові працювати з терапевтом, змінювати свої переконання та поведінку, бо не хочете цього. Може, ходити на психотерапію вас вмовили близькі, або ж вона є трендом у вашому оточенні.
ви та ваш фахівець не підходите одне одному. Можливо, вашому терапевту бракує досвіду допомоги людям, які мали схожий запит.
непослідовність з боку терапевта або клієнта. Наприклад, ви або фахівець постійно скасовуєте сеанси, а це може заважати досягненню терапевтичних цілей.
вам бракує ресурсу або ж часу. Хоча терапевти не дають порад, проте вони можуть навчити вас навичкам, які допоможуть досягти цілей. Але чи готові ви виконувати свою частину роботи?
брак довіри до психотерапевта, через що ви не можете бути щирими у терапії і вам складно досягти прогресу. Спробуйте обговорити цей момент з психотерапевтом.
Ще однією причиною неефективної психотерапії є хибні уявлення або очікування щодо неї.
Аби дізнатись більше про те, коли варто звернутися за допомогою, скільки триває одна зустріч та наскільки довгою може бути співпраця з терапевтом, чи може бути один психотерапевт у кількох членів родини – читайте у статті, посилання на яку знайдете у першому коментарі.