A A A K K K
людям із порушенням зору

КНП "Валківський центр первинної
медико-санітарної допомоги"

Чому іноді психотерапія не допомагає?

Дата: 01.11.2024 14:00
Кількість переглядів: 35

На зображенні може бути: текст

Друзі розповідають, як їхнє життя змінила психотерапія, а вам чомусь не відгукується? Та й взагалі здається, що з терапевтом ви марнуєте час і ресурси?

Є кілька поширених причин, чому психотерапія може бути неефективною, і перед тим, як відмовлятись від неї, варто впевнитися, чи не спіткали вони вас:

💬 ви не готові працювати з терапевтом, змінювати свої переконання та поведінку, бо не хочете цього. Може, ходити на психотерапію вас вмовили близькі, або ж вона є трендом у вашому оточенні.

🙅‍♂️ ви та ваш фахівець не підходите одне одному. Можливо, вашому терапевту бракує досвіду допомоги людям, які мали схожий запит.

🗓 непослідовність з боку терапевта або клієнта. Наприклад, ви або фахівець постійно скасовуєте сеанси, а це може заважати досягненню терапевтичних цілей.

🏃 вам бракує ресурсу або ж часу. Хоча терапевти не дають порад, проте вони можуть навчити вас навичкам, які допоможуть досягти цілей. Але чи готові ви виконувати свою частину роботи?

🔒 брак довіри до психотерапевта, через що ви не можете бути щирими у терапії і вам складно досягти прогресу. Спробуйте обговорити цей момент з психотерапевтом.

Ще однією причиною неефективної психотерапії є хибні уявлення або очікування щодо неї.

💡 Аби дізнатись більше про те, коли варто звернутися за допомогою, скільки триває одна зустріч та наскільки довгою може бути співпраця з терапевтом, чи може бути один психотерапевт у кількох членів родини – читайте у статті, посилання на яку знайдете у першому коментарі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень