Неочевидна користь гарбуза
Коли на календарі #Геловін, гарбуз стає головним героєм святкового сезону! Декор — декором, але не будемо забувати, що гарбуз багатий на поживні речовини: в його м’якоті, насінні та шкірці містяться білки, жири, фітостероли, селен та лінолеву кислоту, вітаміни Е і С та багато іншого! Наприклад, каротиноїди, токофероли та інші біоактивні сполуки роблять гарбуз надзвичайно корисним для здоров’я. Він відомий своїми антиоксидантними, протизапальними та антидіабетичними властивостями.
Цей плід традиційно використовують у багатьох країнах, таких як Австрія, Мексика та Китай, як функціональний харчовий продукт, що має позитивний вплив на здоров’я.
Крім того, насіння гарбуза є чудовим джерелом олії, яка знайшла своє місце не лише в кулінарії, а й у фармацевтичній та косметичній промисловості. Вона славиться своїми антиоксидантними та антибактеріальними властивостями, сприяє поліпшенню сперматогенезу, а також може допомогти у лікуванні серцево-судинних проблем жінок у період менопаузи та захворювань, пов’язаних із дисбалансом статевих гормонів.
Дослідження показали, що для покращення доставки лікарських засобів наноемульсії та ніосоми, виготовлені з насіння гарбуза, можуть стати перспективним інструментом у медицині. Ці технології дозволяють ефективніше доставляти активні компоненти до клітин, що може підвищити ефективність препаратів.
Гарбузи використовують у різних галузях харчової промисловості — від випічки до виробництва напоїв, а також в молочній промисловості. З них готують смачні супи, пюре, варення та пироги.
Бажаємо всім щасливого Геловіна зі смачненьким гарбузиком!