5 кроків, як зберегти легені здоровими
70% того, що часто називають «шлаками», виходить через легені в процесі газообміну. Так, пара рожево-сірих губчастих органів у наших грудях — своєрідна вбудована «детокс-система».
Одна з найпоширеніших хвороб, що впливають на стан легень, — це астма. Напад астми трапляється, коли через ті чи інші подразники звужуються дихальні шляхи. Важко повірити, проте в 30-50 рр. 20 століття астма вважалася ментальною проблемою. Лікарі казали батькам хворих дітей, що це такий собі «придушений» плач.
Щоб зберегти легені здоровими:
Вакцинуйтеся. Насамперед варто подумати про щеплення проти пневмокока. Це знизить ризик захворіти на бактеріальну пневмонію та бронхіт. Проте важливо щепитись і від грипу, і від ковіду, і від кору.
Киньте курити. А краще — не починайте. Куріння може спричинити астму, ХОЗЛ та інші патології легень.
Захищайте дихальні шляхи. За допомогою фільтрів, масок чи зволожувачів повітря можна зменшити вплив шкідливих часток (забруднювачів), що містяться в повітрі. Не виходьте гуляти під час смогу, а в закритих приміщеннях уникайте впливу виробничих факторів, шкідливих для органів дихання.
Вчасно лікуйте алергію. Якщо від алергії страждають верхні дихальні шляхи, може допомогти АСІТ-терапія (алерген-специфічна імунотерапія). Надалі це допоможе запобігти розвитку астми.
Будьте активними. Фізичні навантаження важливі для ваших легень, адже зовнішнє дихання забезпечує робота дихальних мʼязів. Також не забувайте контролювати свою вагу.