Переваги і недоліки інактивованих вакцин
Існують різні види вакцин, одним з них є інактивовані.
Інактивовані вакцини виготовляють, вбиваючи культуру збудника хвороби. Такий мікроорганізм не здатний розмножуватись, але сприяє виробленню імунітету проти захворювань.
До інактивованих вакцин відносяться вакцини для профілактики дифтерії, правця, кашлюка, гемофільної інфекції, пневмококів, менінгококів, черевного тифу, грипу, вірусних гепатитів типів А і В, сказу, поліомієліту (IPV), кліщового енцефаліту, папіломавірусу тощо.
Такі вакцини, як і інші, мають свої переваги і недоліки.
Недоліками ж є: слабша імунна відповідь, ніж при використанні живих вакцин, що потребує повторної імунізації, тобто застосування декількох наступних доз (бустерна імунізація). На відміну від живих вакцин вони надзвичайно чутливі до низьких температур та заморожування.
Переваги інактивованих вакцин: вони мають більш тривалий термін зберігання та менше чутливі до температурних коливань; в окремих випадках їх можна застосовувати, коли є протипокази до використання живої вакцини.
Однією із основних переваг інактивованих вакцин є можливість створювати комбіновані вакцини, що зменшує емоційну напругу дитини, кількість візитів до поліклініки, підвищує своєчасність проведення профілактичних щеплень, за що вони здобули більшу прихильність батьків та медичних працівників.